Warmia i Mazury to cudowne miejsce dla osób szukających odpoczynku z dala od zgiełku wielkich miast. Gmina Kisielice położona jest w malowniczym otoczeniu rozległych lasów i jezior, w dorzeczu rzeki Gardęgi. Na jej terenie występuje aż dziesięć jezior, które pozwalają na nieograniczone możliwości korzystania z lokalnej przyrody. Można zatem spędzić czas na pływaniu po jeziorach, wędkowaniu w okolicznej rzece i jej dopływach, albo po prostu usiąść na brzegu rzeki i rozkoszować się pięknem kisielickiego krajobrazu.

Borsuki i sarny
Bezpośrednie położenie w otoczeniu lasów gwarantuje świeże powietrze, możliwość spacerów, daje schronienie przed słońcem w upalne dni, a w okresie jesiennym atrakcje w postaci grzybobrania. Na takich wędrówkach można spotkać lokalne zwierzęta, m.in. króliki, borsuki, sarny czy nawet bociana czarnego. Jest to szczególnie interesujące dla dzieci, ponieważ mogą one w przyjemnym klimacie zaznajomić się z przyrodą i z bliska poznać jej leśnych mieszkańców.

Amfiteatr
Kisielice przygotowane są zarówno na przyjęcie turystów ceniących spokój, jak i tych, którzy preferują aktywny wypoczynek. Gmina posiada ciekawe szlaki rowerowe, odpowiednio przygotowane boiska i place zabaw dla dzieci oraz siłownie plenerowe, z których może korzystać każdy. Dla spragnionych kulturalnych doznań Kisielice organizują różne imprezy w wiejskich świetlicach, posiadają też aktywnie działający amfiteatr.
Gmina Kisielice to piękne i malownicze miejsce, w którym odpocząć może każdy, rozkoszując się pięknem okolicznego krajobrazu, korzystając jednocześnie z wielu atrakcji przygotowanych przez gminę.

/ Fot. Pixabay / CC0